co na kaszel u dziecka


Maluchy są niezwykle ciekawe świata oraz innych ludzi, zarówno tych w grupie rówieśniczej, jak i tych starszych. Przebywanie w pomieszczeniach, w których przebywa dużo osób, na przykład w kinie czy centrum handlowym niesie za sobą ryzyko zarażenia się chorobą, choćby przeziębieniem. Główne objawy tego stanu to kaszel, katar, nierzadko lekko podwyższona temperatura.

Jak radzić sobie w takiej sytuacji i…

Jak radzić sobie w takiej sytuacji i jak ulżyć maluchowi w tym ciężkim dla niego okresie. Przede wszystkim rozpocząć walkę z chorobą zaraz po zauważeniu pierwszych symptomów, tak by nie zwlekać do czasu, kiedy infekcja na dobre się rozwinie. Męczący kaszel u dziecka potrafi być bardzo uciążliwy dla niego samego oraz dla całego otoczenia, np. rodzeństwa, które śpi z takim maluchem w jednym pokoju. Żeby zniwelować tą niekorzystną sytuacje, działania pomocowe należy wdrażać natychmiast. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest podanie syropu, dedykowanego najmłodszych. Najczęściej nie ma problemu z jego przyjmowaniem, ponieważ ma słodki i pyszny smak. Warto wspomóc się także naturalnymi sposobami, które stosowały nasze babcie.

Syrop przyrządzony z cebuli czy…

Syrop przyrządzony z cebuli czy podawanie wody z dodatkiem cytryny oraz miodu na pewno wspomoże kuracje leczniczą i sprawi, że dziecko szybciej wróci do zdrowia. Starszym dzieciom można podać specjalne lizaki czy też tabletki do ssania, których działają przeciwbólowe i przeciwwirusowo. Pamiętajmy także o tym, by znacząco nie przegrzewać pomieszczeń, w których przebywa maluch z uciążliwym kaszlem, ponieważ suche, ciepłe powietrze dodatkowo potęguje duszący kaszel.

Rate this post