doctor shoving results to a sick person


Zazwyczaj kiedy czujemy osłabienie organizmu zaczynamy podejrzewać, że dopadła nas grypa. Jednak nie zawsze mamy rację. Podpowiemy w jaki sposób rozpoznać czy już jesteśmy chorzy czy też nie. Alarmem dla każdego rodzica powinny być wymioty, biegunka i nudności. Tak zazwyczaj objawia się biegunka u dzieci.

Czy mam grypę? – galeria

Pojawia się razem z nimi kaszel oraz ogólne poczucie rozbicia. Wśród dorosłych do najczęstszych objawów należą dreszcze, bóle mięśniowe oraz ból głowy, osłabienia, gorączka, a także złe samopoczucie. Przy grypie mamy do czynienie z suchym kaszlem, bólem gardła, katarem. Każdy musi sobie jednak zdawać sprawę, że tego typu objawy towarzyszą również innym chorobom, dlatego istotne jest rozpoznanie przez lekarza grypy.

Specjaliści od dawna kładą nacisk na profilaktykę…

Specjaliści od dawna kładą nacisk na profilaktykę i okresowe szczepienia przeciwko grypie zarówno dorosłych jak i dzieci. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, gdy pojawia się duszności, utrata przytomności, drgawki. Niepokojące są również problemy z poruszaniem, plucie krwią i gorączka rzędu czterdzieści stopni. Stany gorączkowe w przypadku grypy nie powinny utrzymywać się dłużej niż trzy dni i nie powinny mieć nawrotów. Anomalie tego typu wymagają wizyty u lekarza. Pamiętajmy, że grypa jest zbyt bagatelizowana przez społeczeństwo, a ona z roku na rok mutuje i atakuje nasze nieprzygotowane organizmy z roku na rok bardziej.

Gdy tylko zauważysz u siebie objawy związane z rozwojem grypy, niezwłocznie udaj się do swojego lekarza rodzinnego lub internisty, aby mógł za wczasu rozpocząć leczenie.

Rate this post