active woman jumping in water


Czym jest dieta norweska?

Opracowana została przez norweskich lekarzy i specjalistów żywienia, jako 14 dniowy program odchudzający. Dieta norweska jest dietą bardzo restrykcyjną, jednak zaliczana jest do bardzo skutecznych. Wg twórców i entuzjastów diety w ciągu dwóch tygodni można schudnąć nawet o 10 kilogramów.

Zasady diety norweskiej

Podczas cyklu diety należy ściśle przestrzegać zasad, spożywać tylko i wyłącznie produkty dozwolone, natomiast poza jajkami, ilość spożywanych produktów nie ma tak dużego znaczenia. Jak już wspomniano, podstawą diety norweskiej są jajka i grejpfruty. Grejpfruty są to owoce niskokaloryczne, zawierają dużo witaminy C, poza tym uważane są za tzw. „spalacze tłuszczu” pediatrics.aappublications.org. Oprócz tego, codzienny jadłospis diety norweskiej wzbogaca się surówkami z selera naciowego, marchewki, pomidora i ogórka konserwowego. Dopuszczalne jest również spożywanie mięsa z piersi z kurczaka, wołowiny oraz ryb. Jak w przypadku każdej diety zaleca się picie dużych ilości wody niegazowanej. Jadłospis diety norweskiej jest tak skomponowany aby, wspomóc procesy trawienia oraz przyśpieszyć przemianę materii. Jednocześnie w wyniku zachodzących w naszym organizmie przemian metabolicznych powinno zmniejszyć się łaknienie.Dieta norweska jest rygorystycznym sposobem odchudzania. Rozpoczęta kuracja nie powinna być przerywana, jeśli jednak to nastąpi program należy rozpocząć od początku. Nie zaleca się stosowania diety norweskiej przez dłuższy czas niż przewidziane 14 dni eco slim.

Jajka i grejpfruty! Spożywamy je praktycznie codziennie przez 14 dni trwania diety. Na szczęście jadłospis diety nie jest tak monotonny, jak się na początku wydaje. Przewidziane są tutaj również surówki z marchwi, selera naciowego, ogórka konserwowego i pomidorów. Dozwolone jest gotowane lub pieczone mięso oraz ryby. Bezwzględnie zakazane jest smażenie z dodatkiem oleju, ponadto jak w przypadku większości diet zakazana jest sól. Zaleca się picie co najmniej 2 litrów dziennie niegazowanej wody, dopuszczalne są także kawa niesłodzona kawa oraz herbata, najlepiej ziołowa lub owocowa pl.wikipedia.org.

Dieta norweska – czego nie jeść?

Podczas cyklu diety należy spożywać wyłącznie produkty wymienione w jadłospisie, ich ilość nie ma aż tak dużego znaczenia, wyjątek stanowią jajka, których poza pierwszym dniem, kiedy zjadamy 3 jaja, w pozostałe dni ilość ograniczona jest do 2 sztuk. Kolejnym ograniczeniem jest ilość posiłków, nie ma tutaj kolacji a ostatni posiłek zaleca się spożyć najpóźniej o 18.00.

Bez wątpienia dieta norweska to program, który przyspieszając przemianę materii pozwala na pozbycie się nawet dziesięciu kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Nie należy jednak zapominać o tym, że dieta norweska jest dietą, która również pozbawia nasz organizm wielu cennych składników odżywczych oraz witamin. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dieta norweska prowadzi do osłabienia organizmu, a jej stosowanie, przygotowywanie specyficznych posiłków nie jest łatwe i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dieta norweska prowadzi do osłabienia organizmu, a jej stosowanie, przygotowywanie specyficznych posiłków nie jest łatwe i utrudnia codzienne funkcjonowanie

Rate this post