healthy breakfast with tuna avocado eggs and fruits


Kto z nas nie lubi owoców? Szczególnie teraz, kiedy pora letnia dostarcza nam ich niezliczone ilości? Jest to odpowiedni czas aby rozpocząć smaczną i skuteczną dietę owocową, która pomoże zgubić zbędne kilogramy i jednocześnie oczyścić nasz organizm!

Dieta owocowa – na czym polega?

Być może zabrzmi to drastycznie, ale dieta owocowa wyklucza spożywanie innych produktów niż owoce – spokojnie – tylko przez 3 dni! Stosowana dłużej może mieć działanie wyniszczające dla naszego organizmu pl.wikipedia.org.

Z diety powinniśmy wykluczyć również owoce suszone, najbardziej pożądane są świeże smakołyki. To do jakich owoców się ograniczymy zależy tylko od nas. Możemy spożywać ich jeden rodzaj lub kilka. Dowolna jest również ilość oraz sposób ich przygotowania. Nie możemy zapomnieć o spożywaniu dużej ilości płynów, jak wody mineralnej, soku z buraka czy naparu z bratka.

Owoce a nadwaga

Dlaczego właśnie owoce są tak skuteczne w zwalczaniu nadwagi? Przede wszystkim dlatego, że pod ich skórką znajduje się duża ilość błonnika – wskazane jest więc, spożywanie ich ze skórką. Ponadto zawierają one bardzo mało kalorii, jednak sporo witamin, minerałów, fruktozy czy wody.

Przy odpowiednim stosowaniu diety możemy schudnąć nawet 1 kg w ciągu dnia! Pamiętajmy, jednak aby nie stosować jej dłużej niż 3 dni owszem. Po tym okresie powinniśmy stopniowo wprowadzać inne, podstawowe posiłki, pamiętając jednak o zasadach racjonalnego żywienia, aby uniknąć efektu jojo.
Do zalet diety należy również oczyszczanie organizmu z toksyn czy dostarczenie dużej dawki energii, w związku ze spożywaniem ogromnych dawek naturalnych witamin.

Dieta owocowa nie jest długoterminowa ani restrykcyjna, dlatego mamy pewność, że w naszym jadłospisie nie zagości monotonia, a ona sama zwyczajnie się nam nie znudzi, dzięki czemu jednocześnie wytrwamy do jej końca zdobywając wymarzony efekt idealnej wagi.

Dieta owocowa nie jest długoterminowa ani restrykcyjna, dlatego mamy pewność, że w naszym jadłospisie nie zagości monotonia, a ona sama zwyczajnie się nam nie znudzi, dzięki czemu jednocześnie wytrwamy do jej końca zdobywając wymarzony efekt idealnej wagi

Rate this post