healthy active woman jumping by the sea


W dzisiejszych czasach naprawdę trudno o zakup naprawdę wartościowej żywności. Być może oferta zachwyca różnorodnością, jednak nadmiar sztucznych składników sprawia, że współczesne produkty spożywcze pozostawiają wiele do życzenia. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego uzależnione jest od komponentów odżywczych i witamin. Okazuje się, że w codziennej diecie brakuje wyżej wymienionych niezbędników.

Niedobór witamin to inaczej mówiąc hipowitaminoza…

Niedobór witamin to inaczej mówiąc hipowitaminoza. Co prawda dzisiaj ta dolegliwość nie występuje w postaci skrajnych przypadków( którym dla przykładu jest szkorbut ), jednak brak tychże komponentów może doprowadzić organizm do znacznego wyczerpania. Witaminy i składniki odżywcze biorą udział pośrednio lub bezpośrednio we wszystkich funkcjach organizmu ludzkiego. Przykładem jest chociażby działanie układu immunologicznego. Dzięki prawidłowym reakcjom odpornościowym, organizm chroniony jest przed wieloma chorobami. Niedobór witaminy C zwiększa ataki wolnych rodników, bakterii, grzybów oraz wirusów. Powoduje choroby dziąseł oraz anemię. A wszystko to przez niezwykle ważną właściwość witaminy C. Mianowicie składnik ten odpowiedzialny jest za pożądane wiązania włókien kolagenowych. Również witamina E wzmacnia układ immunologiczny.

Dodatkowo sprawia, że nasza skóra…

Dodatkowo sprawia, że nasza skóra wygląda młodziej i elastyczniej. Nie możemy zapomnieć o witaminie B5. Plagą naszych czasów jest często występująca depresja i jej stany pochodne. Powodem tychże stanów jest brak. właśnie witaminy B5. Z jakich zatem źródeł możemy czerpać dobroczynność witamin. Z pewnością będą to warzywa oraz owoce. W aptekach spotkamy się ze specjalistycznymi mieszankami suplementowymi. Witaminy są niezwykle ważne także dla rozwoju dzieci. Aby uatrakcyjnić spożycie, można kupić między innymi witaminy w żelkach.

Rate this post