domowe sposoby na walke z zaparciami


Miewasz problemy z wypróżnianiem. Odczuwasz bóle brzucha i uczucie wzdęcia około godziny po posiłku. Prawdopodobnie cierpisz na zaparcia. Jak sobie z nimi poradzić. Warto skorzystać ze znanych domowych sposobów. Są bardziej skuteczne niż leki na zaparcia dostępne w aptekach, gdyż są w 100% naturalne. Gdy czujesz, że Twoje podbrzusze zaczyna boleć i staje się twarde, a także masz trudność z wypróżnieniem, najprawdopodobniej dopadły Cię zaparcia.

Jakie domowe metody można wtedy zastosować…

Jakie domowe metody można wtedy zastosować. Jednym z najbardziej znanych środków przeczyszczających jest kawa. Tak, posiada ona takie właściwości, gdy więc wypijemy ją z samego rana, zapewne za kilkanaście minut uda nam się swobodnie wypróżnić. Przy zaparciach warto też jeść rodzynki, suszone daktyle bądź figi. Podobnie jak suszone śliwki, wzmagają one perystaltykę jelit, ale zjedzone w nadmiarze mogą też powodować wzdęcia.

Z tego względu powinniśmy ich zjeść niedużo, zwłaszcza jeśli w ogóle miewamy problemy trawienne z powodu jakiejś choroby układu pokarmowego. Znanym lekiem na zaparcia z domowej apteczki jest także siemię lniane. Napar z siemienia lnianego przyśpiesza ruchy robaczkowe w jelicie. Jak go przygotować. Otóż 2-3 łyżki zmielonych nasion dodajemy do szklanki ciepłej wody i czekamy 2-3 godziny.

Zaleca się, by taki napar wypić przed snem, wtedy nad ranem po zaparciach nie będzie śladu. Ale co zrobić, gdy zaparcia uparcie powracają. Warto wtedy przemyśleć zmianę nawyków żywieniowych, gdyż to one są odpowiedzialne za problemy trawienne. Lekka dieta, dużo płynów, regularność posiłków – oto recepta na trwałe pozbycie się zaparć!

Rate this post