woman laying on the grass


Poprawne nałożenie eyelinera wymaga koncentracji i zrelaksowanej ręki. Radzimy zacząć naukę od eyelinera w ołówku i kiedy rezultaty będą zadowalające można przejść do eyelinera w płynie. Ponieważ jest wiele wariacji na temat kociego oka, jest też wiele technik malowania go.

W celu uzyskania tradycyjnego kociego wyglądu zastosuj eyeliner w formie zaostrzonej kredki i rysuj kreskę dokładnie wzdłuż naturalnej linii rzęs, od wewnątrz na zewnątrz oka. Zatrzymaj się w punkcie, gdzie kończy się Twoja źrenica i zacznij kierować sie lekko po skosie do góry, prowadząc linię tak daleko jak sobie tego życzysz. W większości przypadków wystarczy około pół centymetra. Jeśli planujesz wieczorne wyjście możesz zdecydować się na dłuższą kreskę.

Jeżeli chcesz narysować grubszą kreskę rysuj linię nieco wyżej i wypełniaj stopniowo pustą przestrzeń. Kiedy poczujesz, że dłoń masz już stabilną wypróbuj użycie pędzelka kto. Nie bój się eyelinerów w płynie. Szukaj takich, które mają małe i sztywne końcówki, zwróć uwagę przy zakupie czy z aplikatura nie wychodzi zbyt dużo maskary.

Jak zapobiegać rozmazywaniu się eyelinera?

Rozmywanie się eyelinera jest dość nieuniknione. Oczy są naturalnie wilgotne i wilgoć powstająca w czasie śmiechu, mrugania, kichania czy tarcia oka niszczy nasz makijaż. Mamy jednak na to kilka rad:

  • Nie nakładaj zbyt dużo kremu nawilżającego wokół oka; zamiast tego wypróbuj żelu do oczu. Szukaj takiego, który szybko się wchłania i pamiętaj żeby odczekać kilka minut przed nałożeniem makijażu.
  • Zastosuj trzystopniową technikę nakładania makijażu:

Krok 1 Używając patyczka bawełnianego narysuj linię delikatnym neutralnym pudrem matowym lub cieniem wokół oka. Na tej linii umieścisz eyeliner.

Krok 2 Użyj eyelinera w kredce w wybranym kolorze i narysuj linię wzdłuż rzęs.

Krok 3 Teraz używając ostro zakończonego pędzelka i cienia w tym kolorze co kredka poprowadź kreskę nad linią narysowaną kredką.

Używanie eyelinera w płynie

Chociaż używanie eyelinera w płynie wydaje się dość trudne nie jest jednak niemożliwe. Spróbuj zastosować podane przez nas techniki, a na pewno uzyskasz pożądany efekt.

  • Przed nałożeniem eyelinera nałóż jasny cień na powiekę i trochę szarości w zewnętrznym kąciku. Spojrzenie będzie się wydawało ciepłe i nie będzie sprawiać wrażenia przerysowanego pl.wikipedia.org.
  • W osiągnięciu takiego wyglądu potrzebujesz oczywiście odpowiednich narzędzi. W przypadku eyelinera w płynie potrzebujesz ostro zakończonego pędzelka. Taka precyzyjna końcówka pozwoli narysować równą linię.
  • Wiele kobiet zamyka oko w trakcie nakładania eyelinera, co prowadzi do powstania nierównej kreski. Trzymaj oko otwarte. To ułatwi podążanie za konturem linii rzęs.

Rate this post