portrait of woman in the trees


Wierz lub nie, ale wiele kobiet, zarówno o krągłych kształtach jak i tych szczupłych, walczą z podwójnym podbródkiem. Wszystko – dodatkowe kilogramy, utrata wagi czy zbyt szczupła sylwetka – mogą pogorszyć ten problem, a próby ukrycia go wydają się być zadaniem niemożliwym do wykonania. Ale nie poddawaj się – mamy dla Ciebie kilka trików, które pozwolą uzyskać wrażenie dłuższej, smuklejszej szyi bez podbródka.

  • Podbródek może spowodować, ze cały Twój dekolt będzie wyglądał na gruby i krępy. Dlatego Twoim celem jest uzyskanie jak najszczuplejszego wyglądu. Jednym ze sposobów jest trzymanie włosów z daleka od dekoltu. Może to oznaczać krótkie cięcie – dużo warstw na głowie odwróci uwagę od brody. Możesz tez po prostu związać włosy czy upiąć je w górze pl.wikipedia.org.
  • W makijażu podkreślaj przede wszystkim oczy i policzki. Sprawi to, że wzrok patrzącego przyciągnięty zostanie do tych właśnie partii twarzy. Pamiętaj, żeby brwi miały ładny kształt i użyj naturalnych kolorów cieni, eyelinera oraz dobrze wytuszuj rzęsy. Albo skup się na efekcie zarumienionych policzków – wtedy oczy podkreśl tylko mascarą.
  • Spróbuj wymodelować owal twarzy używając pudru brązującego w jasnym odcieniu. Nałóż go wzdłuż linii żuchwy, pod brodą pl.wikipedia.org. Stworzysz w ten sposób lekki cień, przez co podbródek nie będzie się tak rzucać w oczy. Ten sam puder zastosuj również delikatnie na skroniach i nosie, żeby wyglądać naturalnie.
  • Unikaj bluzek, które kończą się tuż pod szyją – podkreślą tylko to, co chciałabyś zatuszować. Dekolty okrągłe, w łódkę, czy w mały serek tuż pod szyją są absolutnie zakazane. Wybieraj bluzki, które wydłużą linię szyi. Najlepsze będą głębokie wycięcia lub bluzki z guzikami od góry do dołu noszone rozpięte pod szyją. Warto wyeksponować piersi – to one będą głównym wabikiem dla patrzącego. Jeszcze inna opcja to wysoki golf, który ukryje Twój podbródek.
  • Mądrze wybieraj dodatki. Ciasne naszyjniki, długie kolczyki sięgające dokładnie Twojego problemu i apaszki wszystkie przykuwają uwagę do podbródka. Zamiast nich wybierz rzeczy, które odciągną wzrok, np. bardzo długie korale, błyszczące króciutkie kolczyki i apaszki noszone z dala od szyi (najlepiej długie szale, którymi możesz owinąć ramiona czy podkreślić dekolt).

Rate this post