leczenie cholesterolu 1


Chcąc samodzielnie walczyć ze zbyt dużym poziomem cholesterolu we krwi, należy zadbać o odpowiednie odżywianie się. Przy okazji, należy uprawiać sport. Ze względu na słabą kondycję chorych, mogą oni zaczynać od podstawowych, spokojnych ćwiczeń. Liczy się to, by starać się ruszać na świeżym powietrzu i aby pamiętać o regularności swoich działań. Tylko wtedy można oczekiwać zadowalających efektów.

Cholesterol – dieta

Jeśli chodzi o dietę, to powinna ona być uboga w tłuszcze zwierzęce, za to bogata w błonnik, witaminy, minerały, tłuszcze roślinne takie, jak choćby oliwa z oliwek. Tłuszcz jest, bowiem niezbędny do przyswajania przez organizm części witamin, dlatego ważne jest jego spożywanie. Różnica polega na tym, że tłuszcz roślinny jest łatwiej wchłaniany i przetwarzany w ciele niż tłuszcze zwierzęce, dlatego nie odkłada się i nie powoduje żadnych chorób. Szukając gotowych diet regulujących cholesterol, najlepiej jest zajrzeć do specjalistycznych poradników lub na strony www. Wiele cennych informacji znajdziemy pod hasłem „cholesterol leczenie”. Przy okazji, dowiemy się, co czeka nas, jeśli nie zbijemy cholesterolu. Nacinanie naczyń krwionośnych, ich poszerzanie, usuwanie złogów cholesterolu, a także bardzo ryzykowne wszczepianie by-passów to najpoważniejsze metody leczenia efektów cholesterolu pl.wikipedia.org.

Jak leczyć cholesterol?

Profesjonalne leczenie cholesterolu prowadzone przez lekarzy obejmuje nie tylko przejście na dietę, ale również szereg zaawansowanych czynności medycznych. Oczywiście, ważną rolę odgrywa tu stosowna terapia farmakologiczna. Leki przepisywane chorym powinny, przede wszystkim, wpływać na obniżanie poziomu cholesterolu. Jednak, część z nich ma dodatkowo obniżać krzepliwość krwi tak, aby sprawniej przepływała ona przez zwężone tętnice wszystko. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby miażdżycowej można zastosować zabieg nacinania naczyń krwionośnych. Ma on pomóc w ich udrożnieniu. Można również rozpłaszczać blaszki miażdżycowe i poszerzać tętnice. Jeszcze bardziej skomplikowaną operacją jest wszczepienie by-passów, czyli fragmentów naczyń krwionośnych, które przejmą część krwi, pozwalając jej omijać miejsca zablokowane cholesterolem.

Rate this post